ВІТАЄМО ЗБІРНУ КОМАНДУ ПОЛІГРАФІЧНОГО КЛАСТЕРА З УСПІШНИМ ЗАВЕРШЕННЯМ ДВОХ ТУРІВ СВІТОВОГО ХМАРНОГО КОНКУРСУ CLOUD SHOTS!

НОВИНИ...

Українська збірна команда  «ПОЛІГРАФІЯ МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ» від закладів професійної освіти, які готують майбутніх поліграфістів і є активними учасниками кластерних заходів завершила свій захоплюючий шлях у світовому хмарному конкурсі Cloud SHOTS (з технології хмарного офсетного друку), організованому компанією Sinapse Print Simulators з  надзвичайно високими рейтинговими результатами.

   

Четвертий конкурс Worldwide PrintSkills Cloud проводиться саме для закладів освіти поліграфічного профілю та графічних навчальних центрів, підприємств поліграфічної індустрії з усього світу, головна умова – учасникам не більше 25 років.

Кластер поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій (голова, Наталя Ісаєва) спільно з партнерськими організаціями: Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти (директорка, Вікторія Сидоренко) та Український державний хіміко-технологічний університет (ректор – Костянтин Сухий та керівник Центру інноваційних витрат, Ольга Свердліковська) вперши пройшли досвід організації таких змагань. Хмарні конкурси є надзвичайно цікавою формою організації змагань, особливо в сучасному цифровому світі. Для українських конкурсантів ще однією перевагою стало саме допуск організаторів від компанії Sinapse до індивідуального підключення учасників до симуляторів Cloud SHOTS та Flexo CI. За допомогою хмарного сервісу організатори могли керувати часовими поясами кандидатів у різних країнах, щоб вони могли змагатися у власному темпі.

 Головна мета конкурсу – формування талантів у майбутніх фахівців поліграфічної галузі для впливу на майбутнє індустрії!

Від імені всіх учасників Кластеру висловлюємо щиру  вдячність головному організатору конкурсу, Sinapse Print Simulators – які завдяки своїй системі хмарного дистанційного навчання зробили неможливе можливим – з’єднали одночасно всіх учасників з усього світу для оцінки навичок та компетенції один одного безкоштовно. Усі результати оцінюються системою машинного навчання без присутності суб’єктивного судження людини.

Молоді таланти від України вперше в історії нашої незалежної держави отримали змогу прийняти участь у такого рівня змаганнях у сфері друкарських технологій, використовуючи симулятори друку через хмару.

Здобувачі освіти унікальних закладів освіти з підготовки фахівців для поліграфічної індустрії отримали можливість продемонструвати свої знання та навички в цьому захоплюючому конкурсі:

– Державний навчальний заклад «Харківський поліграфічний центр професійно-технічної освіти» (м. Харків, директорка – Вікторія Пономарьова);

– Комунальний заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Київський професійний коледж інформаційних технологій та поліграфії» (м. Київ, директорка – Алла Гончаренко);

– Львівський професійний коледж сфери обслуговування та поліграфії (м. Львів, директорка – Ірина Бурак);

– Український державний хіміко-технологічний університет (м. Дніпро, Дніпропетровська область, ректор – Костянтин Сухий);

– Білоцерківський фаховий коледжу сервісу та дизайну (м. Біла Церква, директорка – Алла Степура).

Всі юнаки, учасники збірної української команди проявили неабияку мужність, відповідальність, рішучість, наполегливість в опануванні новітніх технологій і вже ввійшли в історію розвитку професійної поліграфічної освіти як лідери, як перші, хто пройшов цей складний шлях опанування технологій рівня Поліграфія 4.0. Команда працювала злагоджено і впевнено пройшли два тури, не дивлячись на складні безпекові умови. Всі завдання за змістом схожі на ті, які використовувалися на недавніх змаганнях WorldSkills з друкарських технологій. Учасники конкурсу могли використовувати тренажери на будь-якій з десятка мов, а багатомовна система управління навчанням Sinapse дозволяла легко порівнювати результати всіх учасників конкурсу та регулярно публікувати їх на всесвітньому веб-сайті конкурсу. На кожному турі учасники виконували друкарські завдання безпосередньо на тренажерах офсетного листового друку, відповідно до їх вибору під час реєстрації на конкурс, в точній відповідності з вимогами до Job Ticket, встановленими для якісного друку, які були попередньо визначені.

Наразі, хочемо презентувати кращих серед кращих, які будуть нас вести у майбутнє галузі друкарства та упаковки:

– Український державний хіміко-технологічний університет представляв Борис Буркевич (капітан збірної команди) – здобувач освіти факультету харчових та хімічних технологій, призер Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт, проводить наукові дослідження за напрямом хімія та хімічна технологія, видавництво та поліграфія (науковий керівник – д.х.н., професор Свердліковська Ольга Сергіївна);

– КЗП(ПТ)О «Київський професійний коледж інформаційних технологій та поліграфії» представляв Даніїл Гребенюк, який навчається на 3-му курсі за професією: «Друкар офсетного плоского друкування. Друкар флексографічного друкування». Юнак працює помічником друкаря на підприємстві «Паперовий змій» 4 місяці. Даніїл проявив себе як старанний, наполегливий здобувач освіти, добре знає налаштування друкарської машини, робить приладку, вірно визначає дефекти друку (працює на Komori Lithrone S29) та гарно володіє комп’ютерними технологіями.

– ДНЗ «Харківський поліграфічний центр професійно-технічної освіти») представляв Артем Гордієнко, який навчається на 3 курсі за професією «Друкар офсетного плоского друкування», під час практичної підготовки виконував обв’язки помічника друкаря на ТОВ «Гуров і К». На жаль, друкарня від обстрілів окупантів на даний час зруйнована повністю. Артем – талановита, творча особистість, фахівець своєї справи, захоплюється сучасними технологіями друку. Багато молоді виїхало з міста, в складний час Артем залишається у м. Харків, продовжує навчання, не байдужий до розвитку сучасної поліграфії.

– Львівський професійний коледж сфери обслуговування та поліграфії представляв Віталій Штаюра, який навчається на 2 курсі за професією «Друкар офсетного плоского друкування». Віталій мудро скористався можливістю участі у міжнародному конкурсі, показав добрий рівень знань друкарських  процесій, технологій, здивував своєю наполегливістю, старанністю, логічним мисленням, бажанням вдосконалювати себе в друкарстві, цифровій поліграфії, не зважаючи на те, що юнак на підприємстві виробничу практику ще не проходив. Має стійку мотивацію щодо розвитку в професії.

– Білоцерківський фаховий коледж сервісу та дизайну представляв  Василь Клименко, який вже має вже здобутий ОКР «кваліфікований робітник» за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Василь продовжує ступеневе навчання за спеціальністю 186 Видавництво та поліграфія на ІІ курсі.  Юнак креативний та талановитий,  творчий та відповідальний. Постійно працює над вдосконаленням свого фахового рівня. Володіє навичками роботи із  адитивними технологіями  та технологіями флексографічного друку, а також методами побудови програмних комплексів щодо розрахунку  витратних поліграфічних матеріалів. Цілеспрямований та доброзичливий, вміє працювати в команді і бути лідером, швидко вчиться та адаптований до доброзичливої критики.

Енн Кернер, співорганізатор конкурсу на своїй сторінці в LinkedIn так написав про нашу збірну команду: «Молоді таланти зробили все можливе, щоб піднятися та визначити свій перший шлях до майбутньої професійної кар’єри. Підтримка від їхніх тренерів та викладачів на цьому шляху була надзвичайною. Учасники з регіону, де відбувається збройний конфлікт змушені були зробити все можливе через додаткову хоробрість, стикаючись з безперервним дощем бомб, які були відправлені для того, щоб знищити націю!»

В останні два місяці змагалися команди конкуренти з усього світу, від Азії до Латинської Америки. Всього у конкурсі приймали участь 19 команд з різних  країн світу: Shingu College, Universidad Fidel Velázquez, Faculdade SENAI Theobaldo de Nigris, enai de Artes Gráficas Henrique D’Avila Bertaso, IIS Da Vinci Ripamonti, HTWK Leipzig, Viscom/dpsuisse, Aitken Spence Printing & Packaging (Pvt) Ltd, Almaty College of Printing, University of West Attika – Graphic Arts Technology Department, Center of Applied Technology North, Pekin Community High School, CCI CHARENTE FORMATION, SPS, School of Graphic Communications Management @TMU, CFP San Marco, Rochester Institute of Technology, Instituto Nacional de Aprendizaje (INA), Lycée Paul CORNU, INGRIN Institute of Printing & Graphics.

Перші три раунди першого етапу конкурсу принесли нашій збірній команді 546.53 бали (6 місце в загальному заліку), при цьому маємо відзначити, що лідер перегону набрав 718.83 балів. Це свідчить про високий технологічний компонент підготовки майбутніх фахівців в вітчизняних закладах професійної освіти. За наслідками участі в першому етапі найвищі рейтинги посіли представники Харківської та Київської поліграфічної професійної школи, але у зв’язку з критичною ситуацією в м. Харків, в другому етапі Україну представляв здобувач освіти Київського професійного коледжу інформаційних технологій та поліграфії. Другий етап завершився 5 квітня 2024 року з високим особистим результатом нашого конкурсанта – 181,25 балів. Всього 6,25 балів не стало нашому учаснику, щоб ввійти в четвірку півфіналу. Але фактично, українська збірна команда залишила перегони будучи 6 в загальному рейтингу учасників! Це шалений прорив професійної поліграфічної освіти України, це надзвичайно високий результат, який свідчить про те, що наші заклади освіти готують майбутніх фахівців з сучасними навичками! 

З великою приємністю дякуємо особисто:  пану Террі Маку, голові компанії Sinapse Print Simulators (Франція); Енну Кернеру, віце-президенту EUR Ing; усім керівникам закладів освіти – учасникам світового конкурсу.

Сердечно дякуємо нашим лідерам змагань, які пройши низку раундів до півфіналу конкурсу SHOTS heard round the world. Всі учасники конкурсу – надзвичайні поліграфічні Герої! Ця молодь і є майбутнє України!

Насамкінець, вітання від голови Кластера, Наталі Ісаєвої: «Дорогі друзі, ви вже вмієте крокувати вперед у своїх зусиллях і не боїтеся викликів, а це риса справжніх лідерів! Бажаю вам усім і надалі залишатися такими ж сміливими і рішучими у своїх намірах. Ви вже зробили перший крок до великого успіху, і я вірю, що ваша впертість приведе вас ще далі. Нехай ваші мрії здійсняться у мирній Україні! Знаходьте в собі сміливість, щоб приймати участь у таких захоплюючих конкурсах й надалі! Удачі всім! Тримаймося разом!»