ПЕРШИЙ ПОЛІГРАФІЧНИЙ ХАКАТОН «ЗЕЛЕНИЙ» БІЗНЕС ДЛЯ ПОЛІГРАФІЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ

НОВИНИ...

26 серпня 2022 року Дніпровський Кластер поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технолоій «Поліграфія: логістика, сервіс, якість» провів потужний регіональний хакатон з пошуку дієвих рішень щодо виготовлення еко-продукції – «Зелений» бізнес для поліграфічних підприємств». Захід проведено на базі Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій, як центру підготовки фахівців для галузі.

Поліграфічний Кластер це об’єднання бізнес-підприємств, освітніх та наукових установ, ФОПів, що прагнуть до підвищення своєї конкурентоспроможності шляхом впровадження засад кластерної кооперації, індустріальних, цифрових та зелених інновацій автоматизації та ефективної взаємодії з державою. Поліграфічний Кластер став першим в регіоні формальним об’єднанням кластерного руху галузевих підприємств та інших професійних спільнот.

Наразі кластер об’єднує 14 учасників і функціонує 2 роки. Це молода та потужна організація, яка заслуговує на всебічну підтримку держави та щиросердно дякує за підтримку в розвитку та співробітництво Європейський Союз та уряд Німеччини. Партнерська підтримка здійснюєься через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Для чого проводився?

Проблема, за якою організовувалась робота хакатону, – це розвиток продуктивного мислення в учасників Кластера поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій. Часто, кластерні організації на етапі становлення та розвитку мають недовіру до побудови спільної діяльності внаслідок конкуренцій в бізнесі, не мають системного бачення того, як поєднати підприємництво, стратегічний маркетинг та створення спільних стартапів на основі наукових розвідок. На прикладі організації даного хакатону відбулося вироблення моделі шляхів, методів, рішень, як це робити самостійно в подальшому.

Сьогодні структура кластера складається з двох спільнот: поліграфічне бізнес-середовище та заклади освіти, які готують фахівців для цього сегменту ринку праці.

Під час хакатону учасники самостійно знайшли відповідь на питання “для чого?” (для чого об’єднуватися конкурентам бізнесу).

Для проведення хакатону було залучено двох експертів-коучів, які розділили між собою завдання та цілі.

Перший – професійний профорієнтатор, командоутворювач, який зможе психологічно налаштувати на спільну продуктивну діяльність – Олена Бобир. Другий – представник науки, залучений експерт галузі для вироблення інноваційної ідеї з упровадження технологій «зеленого бізнесу» – Ольга Свердліковська.

У чому прорив

Прорив відбувся у створенні події – СПІЛЬНОЇ РОБОТИ НА ОДНОМУ МАЙДАНЧИКУ ДВОХ РІЗНИХ СПІЛЬНОТ, де вони змогли спробувати свої сили, отримуючи технологічну та глобалізуючу експертизу.

З метою розширення державно-приватного партнерства в регіоні та створення умов для розвитку кластера були запрошені почесні гості – зовнішні експерти проєкту:

  • голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини – Віктор Володимирович Сергєєв;
  • перший віцепрезидент Дніпропетровської торгово-промислової палати – Сергій Володимирович Кучерявенко;
  • голова Дніпровської міської організації роботодавців – Галаган Олександр Васильович.

Захід відбувся завдяки підтримці гостьового ментора: Потапчука Максима – директора ТОВ «Ментал-Принт» та менеджерів проєкту у якості тренерів: Наталі Ісаєвої та Олени Юденкової.

У чому інноваційність хакатону

Інноваційність заходу полягає у взаємодії двох різних спільнот кластера, поєднанні експертизи ментора, експертів (науковця галузі та практика профорієнтатора, психолога), менджерів проєкту, залучених зовнішніх експертів проєкту. А також у роботі з сенсами проблеми задля генерації ідеї «Розробка екологічного дизайнерського картону з оптимізацією властивостей», яку важливо розвивати разом для усіх представників кластера.

Для учасників стала корисною інформація про пошуки підприємницького та креативного підходу для розбудови власних проєктів з кейсами від ментора Максима Потапчука – директора та одного з засновників ТОВ «Метал-принт» Холодова Сергія Васильовича – підприємницьких практик та технологічних трендів майбутнього, які вже назрівають у світі у контексті «зеленого поліграфічного бізнесу».

Довідкова інформація:

Хакатон «Зелений» бізнес для поліграфічних підприємств» відбувся у рамках реалізації програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.