Учасники Кластеру поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій прийняли активну участь 15 листопада 2022 року у вебінарі для малого та середнього бізнесу «Стан економіки та виклики 2023 року. Як підготуватися та скористатися можливостями» за запрошенням Дніпропетровської торгово-промислової палати.
Спікер заходу – професор, доктор економічних наук, практик бізнес-стратегій Андрій Длігач, очолює групу компаній Advanter Group і є засновником спільноти підприємців Board.
Пан Андрій на підставі детальних та ґрунтовних досліджень зробив прогноз на складність 2023 року. Поряд з цим, зауважив, що Україна має розвиватися і змінюватися вже зараз. Задав тезу на обговорення – яка модель для відбудови економіки після війни потрібна Україні? І дав відповідь – роки непослідовної політики, неналежне управління державним майном та недосконала регуляторна база не дозволили реалізувати потенціал України.
Тому відповідь однозначна – Україну потрібно не відроджувати, а модернізувати!
Андрій Длігач зауважив, що Україна має три нереалізованих потенціали: природні ресурси, географічне положення та людський капітал. Після війни замість відбудовування старої інфраструктури і системи державного управління треба створити дещо принципово нове: нову міську інфраструктуру, нову енергетику і промисловість, нову прогресивну систему освіти, нові адаптивні державні інститути – і так у кожній сфері.
У його доповіді здіснено акцент на основних критеріях обрання міста для інвестицій (за результатами опитування інвесторів):
– Політична і юридична стабільність (90%), доступність компетентного персоналу (85%), інфраструктура (83%), доступність і розмір ринку (82%), економічне зростання (80%), вартість життя, зарплати, податки (77%) тощо;
– Види інфраструктури, що є ключовими для рішення інвестора: висока потужність Інтернет-мереж, аеропортовий хаб з регулярними прямими рейсами, стабільний доступ до енергомереж, висока пропускна спроможність транзитної системи, високошвидкісний з/д хаб, міжнародний контейнерний порт, міська автодорога з регульованими заторами тощо;
У підсумку всі прийшли до висновку: шлях України – забезпечити інноваційне економічне зростання!
Дніпропетровська торгово-промислова палата надала доступ до вебінару за посиланням https://youtu.be/d5TWbUMvXk4
Презентація тренера – https://cutt.ly/kMmVVJw
Захід проведений в рамках «Антикризової платформи «Об’єднаний економічний фронт двох регіонів», яку реалізують Дніпропетровська торгово-промислова палата та Чернігівська ТПП за підтримки ПРООН UNDP Ukraine / ПРООН в Україні у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансування Європейського Союзу.
Щиро дякуємо Дніпропетровській ТПП за турботу та інноваційну активність!