ВОРКШОП ЯК ФОРМА ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ ВІД КЛАСТЕРУ ПОЛІГРАФІЧНОЇ ІНДУСТРІЇ, ВИДАВНИЦТВ ТА ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

НОВИНИ...

23 лютого 2023 року відбувся воркшоп «ОСНОВИ КОЛОРИСТИКИ В ПОЛІГРАФІЇ» у межах реалізації плану діяльності на 2023 рік Кластеру поліграфічної індустрії, видавництв та цифрових технологій «Поліграфія: логістика, сервіс, якість», головою якого виступає Наталя ІСАЄВА (директор ТОВ «Видавничо-поліграфічний дім «Формат А+» . Організаторами зустрічі виступили Максим ПОТАПЧУК, ментор Кластеру  (директор ТОВ «МЕТАЛ ПРИНТ») та Ольга СВЕРДЛІКОВСЬКА, декан факультету економіко-гуманітарних наук та права в ДВНЗ «Українського державного хіміко-технологічного університету», доктор хімічних наук, професор та одночасно координатор діяльності Центру інноваційних витрат поліграфічної галузі Кластеру, який створено на базі ДВНЗ «УДХТУ» у рамках реалізації програми «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit. Під час вебінару було понад 160 точок підключень, а присутніх було понад 200 учасників.

Модераторами заходу виступили Наталя Ісаєва та Ольга Свердліковська, а далі упродовж двох годин Максим Потапчук презентував на базі спеціалізованої лабораторії ТОВ «МЕТАЛ ПРИНТ» колориметричні методи контролю якості кольоровідтворення в поліграфії.

Завдання воркшопу – розкласти на деталі головну проблему, яка постає перед спеціалістами з репродукції зображень в поліграфії, комп’ютерній графіці і фотографії – неузгодженість кольорів зображення при його інтерпретації різними пристроями.

Ціль заходу була спрямована на формування у присутніх розуміння шляхів вирішення задачі точного відтворення кольорових оригіналів, що  сприяє використання підприємствами ідеології та засобів системи керування кольоровідтворенням, яка покликана забезпечити коректну спільну роботу пристроїв введення, відображення і виведення інформації.

Воркшоп в режимі онлайн став справжньою європейською формою і школою професійного навчання сучасним навичкам. Вперше, самоорганізація професійної спільноти дозволила в режимі реального часу забезпечити трансфер технологій для галузі, сприяти формуванню людського потенціалу.

 Максим Олексійович здійснив показ методів,  прийомів та можливостей застосування колориметрії для керування та контролю кольоровідтворення в поліграфічних системах. Фахівець практично,  під камерами досліджував характеристики колірних перетворень зображення в системі оригінал-відбиток з використанням нових методів цифрового опрацювання видавничих оригіналів. Всі учасники воркшопу мали змогу задати в чаті і на голос будь-які запитання експерту галузі вищої категорії та зрозуміти, як відбувається реалізація в умовах техніко-технологічно сучасного виробництва оцінка можливостей контролю низки параметрів для забезпечення цільових значень кольору, рекомендованих стандартом ISO.

У заході взяли участь  учасники Кластеру –  представники від різних структур поліграфічного бізнесу; студенти, педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів професійної та вищої освіти України: Українського державного хіміко-технологічного університету,  Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, Міжрегіонального вищого професійного училища з поліграфії та інформаційних технологій,  Ставропігійського вищого професійного училища м.Львова, Центра професійної освіти інформаційних технологій, поліграфії та дизайну м.Києва, Харківського регіонального центру професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування, Херсонського професійного ліцею зв’язку та поліграфії, Білицького професійного ліцею та інші.

За підсумками воркшопу заплановано публікацію відеоматеріалу про захід, що вмістить усі репрезентовані методи колористики в поліграфії та рекомендації про їх упровадження у практику.

Від всієї професійної поліграфічної спільноти України щиро дякуємо за професіоналізм та бажання здійснювати наставництво Максиму Потапчуку, а представництву Кластера в особах Наталі Ісаєвої та Ольги Свердліковської за налагодження взаємодії між стейкхолдерами, зацікавленими у підготовці викладачів професійної освіти та студентської молоді.