Друкар офсетного плоского друкування; Друкар флексографічного друкування

ПРОФЕСІОГРАМА

Кожна людина щодня стикається з роботою друкаря. Це можуть бути газети, журнали, різні рекламні брошури, буклети, календарі, наклейки, пакування. Друкар бере безпосередню участь у виготовленні всієї цієї та іншої друкарської продукції. Існує багато способів друкування, кожен із них має свої особливості, які можна побачити на відбитку. Дуже важливо, щоб друкування було якісним, передавало колір, який задумав оператор комп’ютерної верстки, дизайнер.

Друкар друкує різноманітну поліграфічну продукцію: газети, журнали, книги, альбоми з мистецтва, ілюстрації, репродукції з музейних картин, обкладинки, етикетки, форзаци, вклейки, топографічні, географічні і спеціальні карти, ноти, плакати. Працює на однофарбових або багатофарбових машинах. В обов’язки друкаря входить повний контроль над процесом друку, своєчасне усунення браку, якщо такий є і, звичайно ж, здача замовлення в термін.

Окрім друку різної поліграфічної продукції, друкар займається післядрукарською обробкою, тобто порізкою, ламінуванням, тощо. Також він готує машину до друку, контролює процес друку і займається обслуговуванням друкарської машини.

УМОВИ РОБОТИ

Галузь діяльності – видавництва, друкарні, рекламні студії. Робота в приміщенні зі стабільним температурним режимом та режимом вологості. Робота мобільна (рухома). Робоче місце друкаря укомплектовано в залежності від видів виготовленої продукції та кількості робітників наступними технічними засобами: друкарська машина, станція управління, робочий стіл, шафа для зберігання друкарських фарб, змащувальні матеріали, платформи для укладення паперу та готової продукції тощо.

Умови праці визначаються сукупністю чинників, що впливають на працездатний стан та здоров’я людини. На друкаря можуть впливати такі несприятливі чинники виробничого середовища: фізична динаміка та статичне навантаження на руки; шум.

ПРОФЕСІЙНІ ОБОВ’ЯЗКИ

Здобувач освіти має значні конкретні практичні, теоретичні навички, які відповідають вимогам. Здатний до самостійного вирішення  проблеми, до самокерування, має практичний досвід у роботі як у простих так і у виняткових ситуаціях.

Цінності здобувача освіти  спонукають його до відповідної активної діяльності. Знає, що запорукою успішної професійної діяльності є зважена самооцінка власних здібностей та талантів.

СФЕРА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Інформація та телекомунікація, видавнича діяльність, поліграфічна діяльність, тиражування записаної інформації.

         Керівники-менеджери, професіонали, інженер, технолог, фахівець з видавничо-поліграфічного видавництва, налагоджувальник, монтажник устаткування, друкар, робітники з обслуговування устаткування.

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ

Вміння чітко виконувати роботу; художній смак; наочно-дієве мислення; тонке розрізнення кольору; поєднання високої концентрації та розподілу уваги; спостережливість; чітка координація руху рук і пальців.

ПЕРСПЕКТИВИ

Професію можна здобути в ДНЗ «МВПУПІТ» за освітньо-кваліфікаційними рівнями: кваліфікований робітник, молодший бакалавр. Отримавши первинну професійну підготовку на базі ступеневої освіти можна продовжити навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» та продовжити навчання в ВНЗ (Дніпропетровськ, Харків, Львів).

СПЕЦИФІЧНІ ВИМОГИ

Вік: прийняття на роботу після закінчення строку навчання здійснюється відповідно до законодавства.

Стать: жіноча, чоловіча (обмеження отримання професій по статевій належності визначається переліком важких робіт і робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється використання праці жінок, затверджених наказом МОЗ України № 256 від 29.12.1993).

Медичні обмеження: стійке зниження зору; захворювання шкіри;  дихальних шляхів; центральної нервової системи; порушення рухових функцій; хвороби внутрішніх органів; вегетативна дисфункція.